A legtöbb helyen angol nyelvű táblák vannak, és nincs semmi bonyolult az úton. Nem kell nagyvárosokat átszelni, ha Wadi Musából érkezünk. Leginkább csak autópályán kell vezetni.
Wadi Rum egy védett terület, ezért a belépés előtt meg kell állni a Wadi Rum Visitors Center-nél, hogy ellenőrizzék a papírokat. Egy egyszeri belépési díjat kell itt fizetni, ami kb. 5 JD, vagy a Jordan Pass-el ingyenes. Fontos, hogy csak akkor engednek be, ha foglalva van szállás/program a sivatagban. A szálláshely nevét be kell mondani a portán. A belépéstől kb. 5-10 km múlva elérhető Wadi Rum Village.
Napi program a sivatagban
Egy tipikus bedouin szállást választottunk, amit előre lefoglaltunk. Az egy éjszaka két főre kb. 5000 Forint volt, ami tartalmazta a vacsorát és a reggelit. Igen, ez egy hihetetlenül alacsony ár, hiszen még saját fürdőszobánk is volt, és a kis sátrunkból végignéztük a naplementét, illetve a napfelkeltét is. A szállás mindenféle sivatagi programot szervezett, amikre szívesen fizettünk, hiszen az élmény miatt mentünk ide. Fél napos (2-3 óra) tevegelést és fél napos (3 óra) Jeep túrát választottunk, ez kb 70000 Forintba került kettőnknek.
Letettük az autót a sivatag határánál, ahonnan átültünk egy Jeepbe, megkaptuk az ajándék lunch boxunkat (humusz, tortilla, friss zöldségek, gyümölcs, keksz, ásványvíz) és kikocsikáztunk a sivatagba. Kb. 25 percet utaztunk, mire megérkeztünk a szálláshoz.
A tevegelést egy nagyon kedves helyi srác vezette, és privát túrára mehettünk, szóval nem voltak rajtunk kívül mások. Igaz meleg volt, de hihetetlenül élveztük a programot. Néhány helyen megálltunk pihenni, de a vezetőnk hamar ráérzett, hogy nem vonzanak minket a tipikus "turistás" helyek, szóval off-roadra mentünk és "csak" tevelgetünk. Meglátogattuk a barátját, aki tevepásztor volt, és a semmi közepén, a forró homokban közösen ittunk egy mentateát. Egy kicsit megállt az idő, és azok a percek örökre velünk maradnak.