1 éjszaka a sivatagban - Jordánia Wadi Rum élménybeszámoló

2024.02.26

Egy teljes napot és egy éjszakát a sivatagban töltöttünk. Hogyan gondolunk vissza rá? Ez lett az életünk egyik legszebb emléke!

A világ sok helyen jártunk már - bálnalesen voltunk Izlandon, robogóztunk a balinéz dzsungelben, átsétáltunk a London Bridge üvegfolyosóján és a csalagúton is átmentünk, de a Wadi Rumban töltött időnk a top listán van!

Jordániai utazás

Jordánia évekig a bakancslistánkon volt. Elsődlegesen Petrát szerettük volna felfedezni, de a kultúra, az ételek és az ország hangulata is nagyon vonzott minket. Tavaszi utazást szerveztünk, így még nem volt hőség, de már abszolút élvezhető volt a városnézés - Petra és a sivatagi túránk is.

Wizzair-el utaztunk Ammanba, és mivel késő este érkeztünk ott töltöttük az első két éjszakát. Utána Wadi Musában szálltunk meg és felfedeztük Petrát, majd Wadi Rumba utaztunk. Az utolsó éjszakára visszamentünk Wadi Musába, és mivel csak késő este indult a gépünk, hazafelé megálltunk a Holt tengernél.

De térjünk rá az utazás fénypontjára: sivatagi élményeinkre Wadi Rumban.

Hogy jutottunk oda?

Autót béreltünk még Ammanban, és azzal mentünk Petrába, majd Wadi Musából vezettünk át Wadi Rumba. Ez egy közel két órás kocsikázás volt, ami bár soknak tűnhet, hihetetlen nagy élmény volt. Az úton sok helyen megálltunk, csodáltuk a tájat és fotóztunk. Az autópálya mellett legelésző szabad tevék egy idő után teljesen normális jelenségnek tűntek.

Néhány saját kép a roadtripről:

Úton a sivatag felé / Fotó: olcsoutazasok.com
Úton a sivatag felé / Fotó: olcsoutazasok.com
Teveszállítás furgonnal / Fotó: olcsoutazasok.com
Teveszállítás furgonnal / Fotó: olcsoutazasok.com

A legtöbb helyen angol nyelvű táblák vannak, és nincs semmi bonyolult az úton. Nem kell nagyvárosokat átszelni, ha Wadi Musából érkezünk. Leginkább csak autópályán kell vezetni.

Wadi Rum egy védett terület, ezért a belépés előtt meg kell állni a Wadi Rum Visitors Center-nél, hogy ellenőrizzék a papírokat. Egy egyszeri belépési díjat kell itt fizetni, ami kb. 5 JD, vagy a Jordan Pass-el ingyenes. Fontos, hogy csak akkor engednek be, ha foglalva van szállás/program a sivatagban. A szálláshely nevét be kell mondani a portán. A belépéstől kb. 5-10 km múlva elérhető Wadi Rum Village.

Napi program a sivatagban

Egy tipikus bedouin szállást választottunk, amit előre lefoglaltunk. Az egy éjszaka két főre kb. 5000 Forint volt, ami tartalmazta a vacsorát és a reggelit. Igen, ez egy hihetetlenül alacsony ár, hiszen még saját fürdőszobánk is volt, és a kis sátrunkból végignéztük a naplementét, illetve a napfelkeltét is. A szállás mindenféle sivatagi programot szervezett, amikre szívesen fizettünk, hiszen az élmény miatt mentünk ide. Fél napos (2-3 óra) tevegelést és fél napos (3 óra) Jeep túrát választottunk, ez kb 70000 Forintba került kettőnknek.

Letettük az autót a sivatag határánál, ahonnan átültünk egy Jeepbe, megkaptuk az ajándék lunch boxunkat (humusz, tortilla, friss zöldségek, gyümölcs, keksz, ásványvíz) és kikocsikáztunk a sivatagba. Kb. 25 percet utaztunk, mire megérkeztünk a szálláshoz.

A tevegelést egy nagyon kedves helyi srác vezette, és privát túrára mehettünk, szóval nem voltak rajtunk kívül mások. Igaz meleg volt, de hihetetlenül élveztük a programot. Néhány helyen megálltunk pihenni, de a vezetőnk hamar ráérzett, hogy nem vonzanak minket a tipikus "turistás" helyek, szóval off-roadra mentünk és "csak" tevelgetünk. Meglátogattuk a barátját, aki tevepásztor volt, és a semmi közepén, a forró homokban közösen ittunk egy mentateát. Egy kicsit megállt az idő, és azok a percek örökre velünk maradnak.

Késő délután indultunk el újra a Jeep túrára, ahol két srác volt a vezetőnk. Megnéztük a nevezetességeket, de csak érintőlegesen, mert inkább kértük, hogy olyan helyre vigyenek minket, ahol nem igazán járnak a turisták. A végén csak kocsikáztunk, élveztük a napsütést és a szelet a nyitott hátú autón és naplemente előtt visszaértünk, szóval a privát kis sátrunk teraszáról, óriási pokrócba burkolózva (nagyon lehűlt az idő estére) végignéztük a naplementét a sivatagból.

Sztorizás egy bedouin sátorban

A vacsora idejét csengőkkel jelezték, kb. este 9 körül. Minden kis sátorból összegyűltünk egy közösségi térben, ahol svédasztalos vacsora várt minket. Bemutatkozott a séf, és együtt megnéztük, hogyan készül a bedouin csirke - a föld alatt, eltemetve. Bőven volt vegán választék is, és bár elég sok helyen ettünk Jordániában, ez a vacsora az egyik legjobb volt!

Este még frissen főzött menta teát kaptunk a kandalló körül ülve, ahol olaszokkal, németekkel, és egy amerikai párral, illetve a helyi csapattal órákon át sztoriztunk: álmokról, tervekről és minden másról.

Napfelkelte a semmi közepén

Reggel a nap első fényeire ébredtünk. Az egész sivatagi túra olyan volt, mint egy álom. Lelassulás, csend, béke és nyugalom. Akinek lehetősége van rá, látogasson el ide - felejthetetlen élmény lesz!

Mire számíts, ha a sivatagban alszol?

  1. A tavaszi látogatásnál fel kell készülni arra, hogy éjszaka lehűl az idő. Óriási takarókat és nagyon vastag pokrócokat készítenek be a szobába, de érdemes meleg ruhát vinni.

  2. Vizet lehet vinni magaddal, de a szálláson is ásványvizekkel várnak.

  3. A programokat illik foglalni, hiszen a szállás maga nagyon olcsó, és valójában ők a programokból élnek meg. Azért is kár lenne kihagyni, mert csodálatos, kedves emberek vezetik ezeket a túrákat, és így igazán meg lehet ismerkedni a kultúrával.

  4. Nincs térerő és internet a sivatagban.

  5. Fontos a fényvédelem, a sapka és érdemes lenge, de hosszú ruhát (ing, vászonnadrág) vinni a tevegelésre.

  6. A sivatagban töltött idő összesen kb. 24 óra - onnantól számítva, hogy lerakod az autót, odáig, hogy újra kint vagy a parkolóban. Mi szívesen maradtunk volna még egy napot, de ha nincs rá lehetőség, ez is elengedő.


Érdekel a Közel-Kelet? Hasonló desztináció lehet még Egyiptom, ahol szintén mesés sivatagi túrákat szerveznek.


Fotók és szöveg: olcsoutazasok

Felhasználnád a fotóinkat? Kérünk rá, hogy minden esetben egy linkkel tedd, ami az oldalunkra mutat. További információért írj nekünk e-mailt.

További bejegyzések

Történelem, macskaköves utcák és pezsgő kulturális élet: ezek teszik Prágát egy különleges hellyé. Ebben az útmutatóban bemutatjuk, hol foglalj szállást, milyen programokra menj és praktikus tippeket adunk, hogy a prágai utazásod valóban felejthetetlen legyen!

A karácsonyi vásárok kötelező elemei az ünnepi készülődésnek. Ha idén szeretnél valami igazán különleges helyre menni, akkor segítünk! Különböző stílusú vásárokat mutatunk be itthon és külföldön, dátumokkal és programokkal együtt!